Adwokat Dariusz Klugmann

Adwokat Dariusz Klugmann

ul. Adama Mickiewicza 1/3, 80-425 Gdańsk

Jeszcze nie oceniono

T: 503 572 051
T:
Adres www: klugmann.pl

Żyjemy w świecie zmian. Większość z nich jest chciana i nas rozwija. Część nas zaskakuje, a niektóre wprowadzają w zakłopotanie. Zmieniają się normy społeczne, przepisy, czyli rzeczy od nas niezależne, ale też osobiste: sytuacja majątkowa, rodzinna, zawodowa. Doświadczenie nauczyło mnie, że w każdym przypadku warto określić plan postępowania i konsekwentnie go realizować w oparciu o szeroką wiedzę prawną i wrażliwość na człowieka. Takie podejście charakteryzuje ogół działań Kancelarii Klugmann.

Sprawdź, w jakich zagadnieniach możemy Ci pomóc:

Czy jesteś w trakcie separacji/rozwodu i próbujesz ustalić warunki opieki nad dzieckiem? A może dotyczy Cię spór rodzinny?

Jeśli sprawa dotyczy ustalenia warunków alimentacyjnych i adopcyjnych, ustalenia opieki nad dzieckiem, umowy rodzinnej czy intercyzy, wykazujemy się dużą wrażliwością i dyskrecją. Dlatego kierowane przez nas sprawy i mediacje z zakresu prawa rodzinnego i majątkowego prowadzą do konstruktywnych i satysfakcjonujących rozwiązań.

Czy odpowiednio zabezpieczyłeś swoją firmę pod względem prawnym?

Prawo gospodarcze stale się zmienia, zatem opiekę nad swoim przedsiębiorstwem warto oddać w ręce kancelarii, która stale trzyma „rękę na pulsie” i dzięki temu oferuje kompleksową i fachową poradę prawna: od spraw bieżących, po restrukturyzacje, fuzje i przejęcia. To także zwalczanie nieuczciwej konkurencji, windykacja należności, jak również tworzenie umów handlowych, udział w negocjacjach i doradztwo.

Uważasz, że naruszono Twoje dobra osobiste? Podpisałeś niekorzystną umowę kredytową lub dotyczy Cię pojęcie „błędu medycznego”?

Prawo cywilne jest pojęciem szerokim i stanowi fundament prawa prywatnego. W jego ramach kancelaria zajmuje się zarówno prawem ogólnym, spadkowym, jak również prawem zobowiązań i rzeczowym. Doradzamy w sprawach dotyczących własności intelektualnej, tworzymy umowy chroniące znaki towarowe, przygotowujemy wnioski patentowe i wiele innych.

Padłeś ofiarą oszustwa, przemocy lub stalkingu?

W sprawach karnych trzeba działać dwutorowo: z jednej strony zabezpieczyć komfort poszkodowanego klienta i jego rodziny, z drugiej - sprawnie i zdecydowanie egzekwować prawo. Oprócz wyczucia i empatii, z jakimi zgłębiamy delikatne sprawy naruszenia kodeksu karnego, dysponujemy doświadczeniem w pracy w formie oskarżyciela publicznego - dzięki czemu potrafimy przewidzieć ruchy „drugiej strony”.

Co zrobić, gdy masz problem z najemcami?

Zawiłości prawa nieruchomości i najmu lokali potrafiąskutecznie zniechęcić do dobrej inwestycji, dlatego doradzamy w zakresie obrotu nieruchomościami, dzierżawy czy przejęć deweloperskich. Reprezentujemy interesy właścicieli, najemców, jak i lokatorów przed sądami wszystkich instancji.

Co powinna zrobić firma zatrudniająca pracowników z zagranicy?

Prawo pracy (w tym również prawa legalizacji i pobytu w Polsce) i zarządzanie zasobami ludzkimi wymaga nie tylko opracowania odpowiedniej dokumentacji, ale także przygotowania umów pracowniczych. To również optymalizacja zatrudnienia oraz pomoc w legalizacji pobytu i angażu w Polsce rosnącej liczbie cudzoziemców. W sytuacjach, które tego wymagają, reprezentujemy strony w sporach dotyczących spłaty należności i rekompensat.

Te i wiele innych dylematów prawnych rozwiązuje Kancelaria Adwokacka Dariusz Klugmann.

Usługi:

Adwokat Dariusz Klugmann - Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone przez ZnanyPrawnik.eu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram